Počátek geocachingu

Prvního května 2000 americký prezident Bill Clinton oznámil odstranění umělé odchylky, přidávané do signálu GPS. Den nato byla umělá odchylka skutečně vypnuta a tím se zlepšila přesnost tohoto vojenského navigačního systému pro běžné civilní uživatele z desítek až stovek na několik metrů. Téhož dne Dave Ulmer publikoval na Usenetu svou poznámku o možné celosvětové hře Stash Game a umístil první keš hry GPS Stash Hunt - Stash #1 na souřadnicích N 45 17.460 W122 24.800, kterou nalezl druhý den jako první Mike Teague. A tak vznikly základy pro hru geocaching v USA.První keš mimo USA byla ukryta na Novém Zélandu 12. května 2000, autorem byl Peter McKellar. Třetí zemí, kde byla ukryta keš se stalo 15. 5. 2000 Chile. Autorem byl Carlos J. Orrego. První keš v Evropě byla umístěna v Irsku (Bray Head, County Wicklow - s výhledem na Irské moře) dne 3. června 2000. Autorem byl Chris O'Byrne.

Bray Head, County Wicklow

Za první měsíc nové hry bylo ukryto 21 keší. První dosud aktivní keš v ČR je GCE50 Tex-Czech od Kennetha, McKeny a Ethana z 1.6.2001 umístěná v přírodní rezervaci u Štramberku.
 
Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací