Nový suvenýr - International EarthCache Day 2020

Další pěkný suvenýr do statistik je tady. O víkendu 10. a 11. října 2020 bude možné ulovit nový obrázek do profilu. Jedná se o International EarthCache Day 2020 Souvenir, který je věnovaný naší Zemi, a byl vytvořen ve spolupráci Groundspeaku s GSA.

Jak ho získám?

Stačí vyrazit v sobotu nebo v neděli do terénu a odlovit nějakou Earthku. Nejen že se něco přiučíte, ale do vaší mapy přibyde další smajlíček.

Co je Earthcache?

U většiny typů keší se vždy, více nebo méně těžko, dopracujete až k fyzické krabičce. Earthka krabičku nemá, je totiž založená na principu vzdělávání a má vznešený cíl naučit vás něco o světě. Listing vás zavede na zvláštní a nezapomenutelná místa, přitom vám povypráví, jak je naše Zem tvořená geologickými procesy, jak zacházíme s přírodními zdroji a co se můžeme o Zemi naučit z vědecky nashromážděných důkazů. Earthcache vás zavede na okraj útesu, kde budete pozorovat vrstvy horniny nebo hnízdící ptáky. Ukáže vám artézskou studnu a naučí vás vypočítat průtok vody v čase. V různých částích světa vám odhalí rozmanitost formování Země. Earthky jsou nesmírně zábavné, poučné a především krásné.Earth keše najdete kdekoliv na světě, na pevnině i na vodě. Kvůli odlišnému charakteru jsou publikované na základě jiných pravidel, než ostatní kešky. Jejich garantem je GSA neboli Geological Society of America, společnost zdužující tisíce vědců ze všech koutů světa.

Něco o GSA

The Geological Society of America byla založena již v roce 1888 za účelem poskytování a sdružování různých informací o Zemi na všech úrovních odborných znalostí z nejrůznějších sektorů. Tato společnost sdružuje tisíce vědců ze všech koutů světa, kteří společně studují záhady naší planety a dále sdílí vědecké poznatky dál. V roce 2003 se na konferenci členové GSA dohodli, že se také zapojí do geocachingu, setkali se se zástupci geocaching.com a společně vymysleli, jak kačery naučit něco o Zemi. A tak vznikla pravidla na zakládání Earth keší. 
Načítám, prosím vydržte...

Přihlášení

Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Více informací